The International IREC Standard Nedir?

Yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriktriğin kaydını tutan ve son tüketici adına yenilenebilir enerji haklarının kaydedilmesini sağlayan yenilenebilir enerji sertifikası sistemi standardıdır. 

5 yılı aşkın kullanıcı deneyimi, The International IREC Standard’ın hem üreticilerin hem de tüketicilerin yenilenebilir enerji sertifikasyonunda ihtiyaç duydukları süreçleri ve dijitalleşme altyapılarını iyi gözlemlenmesine, hızlı ve kullanıcı dostu arayüzler ve süreçler oluşturmasını sağladı.

Bugün dünyanın 30’u aşkın ülkesinde 20 kW ve üzerinde her tesisin en geç 1 ay içerisinde kayıt olabildiği sistem, yenilenebilir enerji tedarikçileri ve son tüketicilerin geri bildirimlerini hızlı bir şekilde iç süreçlerine eklemlendirerek, yenilenebilir enerji tedariğini ivmelendirmektedir.

1 yıl gibi kısa bir sürede blokzincir ağında işlemlerin gerçekleştirilmesi için çalışmalarını tamamlamıştır ve faaliyette bulunduğu her ülkede ülkelerin kendi ihtiyaçlarına göre geliştirebilecekleri açık kaynak yazılımlara olanak sağlamaktadır.

Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda, The International IREC Standard, yenilenebilir enerji tedariğinde bugünün ve geleceğin en kullanışlı ve en çok tercih edilen yenilenebilir enerji sertifikasıdır. 

Uluslararası Geçerlilik

ghg_anilogo.png
Kurumsal Şirketlerin operasyonlarından kaynaklanan emisyonların ölçülmesi ve yönetilmesi için Sera Gazı Protokolü tüm dünyada uygulanan standartları içermektedir. IREC Sertifikası, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik tedarik edildiğini ispat eder ve Sera Gazı Protokolü tarafından kabul edilir. 
cdp_anilogo.png
CDP (Carbon Disclosure Project), halka açık şirketlerin doğal kaynakları nasıl kullandıklarını, faaliyetleriyle sınırlı kaynakların yeniden üretimini nasıl etkilediklerini ve bu alandaki risklerini nasıl yönettiklerini yatırımcılara raporlamalarına aracılık etmektedir. CDP’nin Türkiye partneri, 2010 yılından beri Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’dur.  
re100
RE100, %100 Yenilenebilir Enerji Kaynaklarından elektrik tedarik eden şirketlerin raporlamalarına aracılık etmektedir.

Foton'A ULAŞIN

Konu alanını mutlaka seçin: 

  • Sertifika almak istiyorum
  • IREC’e kayıt olmak istiyorum
  • Platform kullanıcısı olmak istiyorum
  • Piyasa hakkında bilgi almak istiyorum